Currency
Language

Model Promenade – uniwersalne zdrowotne obuwie barefoot

Niespotykana elastyczność, prozdrowotne właściwości, trwały materiał, wygodna wyściółka i wysoka jakość ręcznego wykonania – oto cechy nowego modelu Promenade, który stworzyliśmy z myślą o minimalistach i osobach ceniących sobie klasyczny, miejski styl. Promenade to obuwie barefoot na co dzień, które sprawdzi się zarówno wiosną czy latem, jak i jesienią. Uniwersalny, casualowy design czyni je idealnym dla nastolatków, kobiet i mężczyzn, szczególnie tych, którzy dbają o własne zdrowie, a także o kondycję planety (w naszym sklepie dostępna jest ekologiczna, wegańska wersja modelu Promenade).

Prozdrowotne właściwości minimalistycznych butów Promenade

Model Promenade to buty minimalistyczne o właściwościach prozdrowotnych. Jest to obuwie barefoot, czyli stworzone po to, by Twoje stopy czuły się w nim jak na boso (ang. barefoot – boso). Promenade to niezwykle lekkie obuwie, w którym nie męczą się mięśnie nóg ani kręgosłup. Dodatkowo są to buty skonstruowane z uwzględnieniem rozwiązania zero-drop, co oznacza, że wysokość ułożenia pięty i palców względem płaskiego gruntu jest jednakowa (brak spadku), tak samo, jak byłoby to w przypadku ułożenia bosej stopy na płaskim podłożu. Obuwie zero-drop sprawia, że mechanizm ruchu stóp może działać w sposób naturalny, niezaburzony podwyższeniem pięty czy uniesionymi czubkami butów (tzw. toe-spring).

Model Promenade zapewnia palcom stóp odpowiednio dużo miejsca, by mogły swobodnie rozpłaszczać się na podłożu podczas chodzenia. Dzięki temu chronione są przed deformacjami, będącymi z reguły efektem noszenia wąskiego, wysokiego i sztywnego obuwia. Promenade zapewnia również ochronę skóry stóp przed przegrzaniem i problemami natury dermatologicznej. Wszystko dzięki zastosowaniu w wyściółce i cholewce wysokiej jakości materiałów tekstylnych, umożliwiających odpowiednią wentylację stóp. Zarówno skóra naturalna, jak i jej syntetyczne odpowiedniki, z których uszyliśmy ekologiczną wersję Promenade, przepuszczają powietrze do wnętrza butów. Właściwą wentylację zapewnia też wyściółka obuwia, uszyta z oddychającej mikrofibry.

Chodząc w prozdrowotnym obuwiu barefoot zapewnisz swoim stopom codzienny naturalny masaż, który pobudzi znajdujące się na nich receptory i spowoduje lepsze ukrwienie stóp, a także organów wewnętrznych. Chodzenie boso i chodzenie w obuwiu minimalistycznym mają korzystny wpływ na wszystkie funkcje organizmu, a przede wszystkim na krążenie krwi i trawienie. Bodźce nerwowe ze stóp wędrują do mózgu, a stamtąd rozchodzą się po ciele, poprawiając funkcjonowanie jelit, serca, nerek etc. Poprawa pracy organizmu prowadzi do wzmocnienia jego naturalnej odporności, dzięki czemu maleje ryzyko infekcji, problemów z układem trawiennym, nerwowym etc. Jak widzisz nawet wybór obuwia wpływa na Twoje zdrowie. Wybierając Promenade zapewnisz organizmowi idealne warunki do zdrowego funkcjonowania.obuwie zero drop,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.