Filozofia

Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki.
~Leonardo da Vinci

Ludzkie stopy są arcydziełem biomechanicznym. Radzą sobie z każdym rodzajem ruchu: od chodzenia i biegania do tańczenia i skakania. Natura zaprojektowała naszą stopę tak, żeby dostosowała się do każdego rodzaju podłoża. Dlatego nasze buty minimalistyczne zostały stworzone w taki sposób, aby umożliwiały najzdrowszy i najbardziej naturalny sposób poruszania się w obuwiu (barefoot running).Buty minimalistyczne (barefoot shoes) to obuwie wykonywane tak aby jak najbardziej przybliżyć nas do naturalnego biegania i chodzenia. Mają na celu przypomnieć nam w jaki sposób poruszaliśmy się zanim zaczęliśmy chodzić w twardych , ciasnych i ciężkich butach przez które zdeformowaliśmy nasze stopy i naturalny sposób poruszania się .

ZERO DROP

Drop, czyli spadek to różnica wysokości między piętą, a palcami. W naszych butach minimalistycznych wynosi dokładnie zero, umożliwia to naszym stopom równomiernie rozłożenie nacisku i płynne przejście całej długości stopy, podczas chodzenia i biegania naturalnego. Podniesiona pięta powoduje skrzywienie linii kręgosłupa i wymusza nienaturalne uderzenie pięty. Magical Shoes pomagają załagodzić napięcie w dolnej części pleców i sprawiają, że poruszasz się zdrowo.

buty do biegania boso buty do naturalnego biegania chodzenia szerokie buty wygodne buty obuwie naturalne

EKSTREMALNA ELASTYCZNOŚĆ

Elastyczność = Brak sztucznej stabilizacji

Nasze ekstremalnie elastyczne Magical Shoes pozwalają pracować Twoim mięśniom bez sztucznej ingerencji, zapewniając naturalną sprężystość w każdym Twoim kroku. Twarde obuwie ze stabilizacją deformuje stopy i ogranicza naturalny zakres ruchów, osłabiając mięśnie i stopy.

buty do biegania boso buty do naturalnego biegania chodzenia szerokie buty wygodne buty obuwie naturalne

NATURALNY KSZTAŁT LUDZKIEJ STOPY

Magical Shoes zostały zaprojektowane tak, aby odzwierciedlić naturalny kształt ludzkiej stopy. Obuwie wykonujemy na specjalnej formie , co powoduje, że są szerokie w palcach. Szerokie buty pozwalają palcom stopy zapewnić stabilną podstawę wsparcia podczas każdej wykonywanej aktywności..

Buty do biegania boso minimalistyczne Magical Shoes Explorer Vegan Red

CIENKA I NIEZNISZCZALNA PODESZWA

Nasza pięciomilimetrowa podeszwa MS Rubber jest nie tylko cienka i elastyczna, jest jednocześnie wyjątkowo odporna na przebicie i zdzieranie. Dodatkowo dostosowuje się do każdego ruchu stopy oraz pozwala pobudzić 200000 nerwów znajdujących się w każdej ze stóp.

obuwie bieganie boso minimalistyczne Magical Shoes explorer fruity claret podeszwa

ULTRALEKKIE

Waga MS Explorer rozmiaru 42 to tylko 180 gram! Zaskakująco niską wagę uzyskaliśmy dzięki użytym materiałom najwyższej jakości , oraz przemyślanym procesem konstrukcji.

buty do biegania boso buty do naturalnego biegania chodzenia szerokie buty wygodne buty obuwie naturalne