Filozofia

Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki.
~Leonardo da Vinci

Ludzkie stopy są arcydziełem biomechanicznym. Radzą sobie z każdym rodzajem ruchu: od chodzenia i biegania do tańczenia i skakania. Natura zaprojektowała naszą stopę tak, żeby dostosowała się do każdego rodzaju podłoża. Dlatego nasze buty minimalistyczne zostały stworzone w taki sposób, aby umożliwiały najzdrowszy i najbardziej naturalny sposób poruszania się w obuwiu (barefoot running).Buty minimalistyczne (barefoot shoes) to obuwie wykonywane tak aby jak najbardziej przybliżyć nas do naturalnego biegania i chodzenia. Mają na celu przypomnieć nam w jaki sposób poruszaliśmy się zanim zaczęliśmy chodzić w twardych , ciasnych i ciężkich butach przez które zdeformowaliśmy nasze stopy i naturalny sposób poruszania się .

ZERO DROP

Drop, czyli spadek to różnica wysokości między piętą, a palcami. W naszych butach minimalistycznych wynosi dokładnie zero, umożliwia to naszym stopom równomiernie rozłożenie nacisku i płynne przejście całej długości stopy, podczas chodzenia i biegania naturalnego. Podniesiona pięta powoduje skrzywienie linii kręgosłupa i wymusza nienaturalne uderzenie pięty. Magical Shoes pomagają załagodzić napięcie w dolnej części pleców i sprawiają, że poruszasz się zdrowo.

EKSTREMALNA ELASTYCZNOŚĆ

Elastyczność = Brak sztucznej stabilizacji

Nasze ekstremalnie elastyczne Magical Shoes pozwalają pracować Twoim mięśniom bez sztucznej ingerencji, zapewniając naturalną sprężystość w każdym Twoim kroku. Twarde obuwie ze stabilizacją deformuje stopy i ogranicza naturalny zakres ruchów, osłabiając mięśnie i stopy.

NATURALNY KSZTAŁT LUDZKIEJ STOPY

Magical Shoes zostały zaprojektowane tak, aby odzwierciedlić naturalny kształt ludzkiej stopy. Obuwie wykonujemy na specjalnej formie , co powoduje, że są szerokie w palcach. Szerokie buty pozwalają palcom stopy zapewnić stabilną podstawę wsparcia podczas każdej wykonywanej aktywności..

CIENKA I NIEZNISZCZALNA PODESZWA

Nasza pięciomilimetrowa podeszwa MS Rubber jest nie tylko cienka i elastyczna, jest jednocześnie wyjątkowo odporna na przebicie i zdzieranie. Dodatkowo dostosowuje się do każdego ruchu stopy oraz pozwala pobudzić 200000 nerwów znajdujących się w każdej ze stóp.

ULTRALEKKIE

Waga MS Explorer rozmiaru 42 to tylko 180 gram! Zaskakująco niską wagę uzyskaliśmy dzięki użytym materiałom najwyższej jakości , oraz przemyślanym procesem konstrukcji.