Currency
Language

Sandały dziecięce barefoot na lato

W lecie, gdy pogoda dopisuje nie musimy aż tak przejmować się o przemoczone stopy dziecka czy też błoto. Możemy pozwolić mu na więcej swobody, co bardzo dobrze działa na rozwój stopy dziecka. Nie każda powierzchnia nadaje się w 100% do chodzenia. W takim przypadku, można pójść na idealny kompromis między ochroną a swobodą – sandały dziecięce. W naszym artykule przedstawimy najnowsze modele sandałów oraz podpowiemy, jakie są najważniejsze cechy jeśli chodzi o wybór sandałków dziecięcych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów dziecięcych?

Ogólnie rzecz biorąc, niejednokrotnie powtarzaliśmy, dlaczego wybór odpowiedniego obuwia dla dziecka jest tak ważny. Jeśli chcesz mocniej zgłębić temat, zapraszamy do jednego z naszych artykułów: o minimalistycznym obuwiu dla dzieci lub  zdrowych butach do przedszkola.

Teraz podsumujmy, jakie ogólnie powinny być sandały (i nie tylko) dla dziecka.

Takie buty powinny być:

  • całkowicie płaskie (zero drop), żeby nie uczyć od małego złego stawiania stopy (od pięty).
  • maksymalnie elastyczne, żeby w żaden sposób nie uwierać, blokować, hamować stopy dziecka.
  • z naturalnych materiałów, żeby nie wywołać u dziecka reakcji alergicznych.

Są to według nas trzy MINIMALNE warunki, żeby dziecko czuło się dobrze w obuwiu. W Magical Shoes produkujemy modele sandałów dziecięcych dopasowane wyłącznie pod kątem zdrowia i wygody dziecka. Poniżej znajdziesz sandałki dziecięce, które polecamy na lato i ciepłą wiosnę.

Wygodne sandały dziecięce barefoot – JANU

JANU to nasz nowy model, zaprojektowany przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa i komfortu. Przeznaczone są dla najmłodszych użytkowników, stawiających pierwsze kroki, jak i tych którzy już zaczynają eksplorować świat. Cholewka zakrywa delikatne palce dziecka, chroniąc je przed skaleczeniem. Zakryte palce mają jednak więcej zadań. Z doświadczenia wiemy, że najmłodsze dzieci, poruszając się sandałach posiadających same paski, intuicyjnie i nienaturalnie podnoszą paluszki do góry (mając wolną przestrzeń), dlatego zabudowany przód sprawia, że będą układały stopy w naturalny sposób, tak jakby chodziły boso.
Sandałki nadal są bardzo elastyczne i w niczym nie ograniczają swobody dziecka. Rzepy pozwalają na dopasowanie do stopy, ale w żaden sposób nie mogą obcierać skóry malucha.

W tym przypadku również użyliśmy skóry licowej, która jest prosta w pielęgnacji i czyszczeniu, dzięki czemu może służyć na niejedną letnią wyprawę.

Podeszwa jest całkowicie płaska, co powinno być podstawą każdego obuwia dziecięcego. Dzięki temu podczas poruszania się, wymuszany jest naturalny ruch stopy, a przez to większa czułość, równowaga i wzmocnienie mięśni.

sandaly-dzieciece-barefoot-magcial-shoes-janu-baby blue

Płaskie sandały dziecięce na lato – DUDI

Kolejny model, to sandały dla starszych dzieciaków, które już sprawnie się poruszają i mają już w miarę ukształtowany chód. Model  DUDI  idealnie dopasowuje do stopy, dzięki trzem regulowanym paskom zapewniają solidne utrzymanie na stopie, a jednocześnie w żaden sposób nie ograniczają swobody.

DUDI wykonaliśmy z wysokiej jakości skóry licowej a wkładka została wykonana ze skóry garbowanej roślinnie. Gwarantuje to bezpieczeństwo dla skóry dziecka. Oprócz tego, skóra zapewnia łatwość w czyszczeniu i odświeżeniu, dlatego posłużą niejednokrotnie u nawet najbardziej żywiołowego malucha.

Jak w przypadku modelu JANU – podeszwa jest całkowicie płaska i niesamowicie elastyczna, dodatkowo ułożenie pasków nie ściska paluszków dziecka a cała konstrukcja pozwala stópkom naturalnie pracować. 

Dziecięce sandałki barefoot – Coco

Na koniec, przedstawiamy jedne z naszych najbardziej popularnych modeli – Coco. Zabudowane bardziej niż Janu, mogą sprawdzić się na dalszych wyprawach, gdzie potrzebna jest większa ochrona. Nie zmienia to faktu, że dzięki budowie i użytej naturalnej skórze bydlęcej, stopa dziecka oddycha cały czas. Nic nie powoduje obtarcia skóry, ani nie przeszkadza w swobodnym, naturalnym ruchu ciała.

Jeśli zakup dziecięcych butów jest jeszcze przed Tobą tego lata, w naszym sklepie znajdziesz dziecięce obuwie letnie, które da maluchowi największą swobodę i wolność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.