Currency
Language

Buty minimalistyczne. Jak wybrać buty dla dzieci?

ZDROWA STOPA DZIECKA: NATURALNY ROZWÓJ

Dbanie o stopy dziecka jest korzystne dla jego zdrowia, mobilności i dobrego samopoczucia przez całe życie. Według Towarzystwa Podiatrów, 26 kości znajdujących się w naszych stopach nie jest w pełni utwardzonych (lub skostniałych) aż do wieku 12–18 lat. W rzeczywistości stopy dzieci składają się ze stosunkowo miękkiej i elastycznej chrząstki, która z wiekiem stopniowo przekształca się w kość. Podczas gdy stopy dzieci rozwijają się, ośrodki miękkiej chrząstki łączą się ze sobą. W takim wypadku stopa dziecka jest narażona na obrażenia i deformacje z powodu źle dopasowanego obuwia. Każde nieprawidłowości i deformacje stopy mogą mieć wpływ na postawę ciała i styl chodzenia.

Wszystkie modele butów minimalistycznych Magical Shoes zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o naturalnym ruchu. Aby uzyskać więcej bodźców zwrotnych i korzyści płynących z minimalistycznego obuwia (dla wszystkich grup wiekowych), nasze Magical Shoes są tworzone w taki sposób, aby cienka podeszwa była jak najbardziej elastyczna, aby były one szerokie w palcach i posiadały zerowy spadek między piętą a palcami.

Porady dotyczące zdrowego obuwia dla dzieci.

Wiemy, że chodzenie boso jest najlepsze, jeśli chodzi o zdrowy rozwój stóp. Oczywiście “bycie na bosaka” nie zawsze jest praktyczne, dlatego odpowiednia konstrukcja obuwia jest bardzo ważna dla ochrony stóp, a jednocześnie powinna umożliwić nieograniczony ruch. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć zdrowe minimalistyczne buty dla najmłodszych:

  • Zapewnij wystarczająco dużo miejsca w palcach u stóp, aby mogły się poruszać i samoistnie pracować. Nie mamy na myśli tylko obuwia, ale również powinno się zadbać o to, aby skarpetki nie opinały za bardzo stópek dziecka.
  • Kupując obuwie dla swojego malucha, znajdź miękkie dziecięce buty zaprojektowane specjalnie dla ich grupy wiekowej. Stopa małego dziecka ma inny kształt niż osoba dorosła, dlatego wymaga odpowiednio większej przestrzeni w bucie niż kształt buta dla dorosłych. Dużym problemem jest to, że wielu markowych producentów tworząc obuwie dla dzieci po prostu zmniejsza modele dla dorosłych, nie zmieniając przy tym kształtu ich formy, dlatego ich buty dziecięce wyrządzają naszym pociechom krzywdę.
  • Unikaj butów posiadających obcas, tworzonych na twardej grubej podeszwie, w których podniesiony jest czubek buta, takich których cholewka jest sztywna i dodatkowo ogranicza naturalny ruch stopy.
  • Górna część butów powinna być wykonana z elastycznych i oddychających materiałów.

Ortopedzi i fizjoterapeuci już od dawna wspominają o benefitach chodzenia boso. Pojawiające się coraz częściej badania naukowe wskazują na to, że dzieci które chodzą boso lub w butach minimalistycznych zyskują:

  • Poprawioną siłę/elastyczność mięśni stopy (szczególnie u dzieci, które wcześniej nosiły buty ze sztywną podeszwą)
  • Lepszą funkcjonalność i wytrzymałość kości
  • Poprawioną równowagę

W ofercie Magical Shoes znajdą Państwo buty minimalistyczne Coco oraz Lulu dla dzieci z przedziału wiekowego od roku do czterech lat oraz modele Explorer i Explorer Autumn dla dzieci w wieku od 3 roku życia w górę 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.