Currency
Language

Minimalistyczne buty zimowe kontra ciężkie warunki pogodowe

Wybór obuwia zimowego to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza w naszych warunkach pogodowych. Zima może zaskoczyć w każdej chwili, zamiast śniegu może czekać nas zwykły deszcz i błoto, a wszędzie sypana sól nie pomaga na nawet najbardziej wytrzymałe obuwie. Często o wyborze decyduje najlepsza cena, lub buty znanych marek, a w kolejnym sezonie… musimy kupić nowe. Na co warto zwrócić uwagę i dlaczego polecamy wysokiej jakości obuwie minimalistyczne? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Jakie powinno być obuwie zimowe?

 

Niezależnie od tego, czy buty kupujesz w sieciówkach, czy wolisz droższe marki, wybór butów zimowych powinien opierać się na kilku filarach:

  • Buty powinny być ciepłe – przecież będą chronić naszą stopę przed często ekstremalnymi warunkami pogodowymi.
  • Dobre buty zimowe powinny wytrzymać więcej niż jeden sezon.
  • Każdy chce wyglądać dobrze, dlatego dobrej jakości obuwie zimowe powinny oprócz komfortu termicznego być szykowne oraz eleganckie.
  • Buty zimowe doskonale sprawdzą się zarówno na oblodzonym chodniku, jak i gorszych warunkach terenowych.
  • Obuwie zimowe ze względu na swoją budowę i barierę termiczną często są ciężkie, więc trzeba pogodzić funkcjonalność z komfortem.

Jeśli natomiast szukasz butów zimowych, które połączą ze sobą wygodę, ładny wygląd i do tego poradzą sobie z każdą pogodą – idealnie sprawdzą się tutaj minimalistyczne buty zimowe.

Dlaczego warto zainteresować się minimalistycznym obuwiem zimowym?

Minimalistyczne obuwie zimowe to idealne połączenie komfortu termicznego, wygody noszenia i przede wszystkim zdrowego trybu życia. Dlaczego?

Buty typu barefoot nie uciskają palców oraz posiadają elastyczną podeszwę co sprawia, że stopa imituje naturalny chód. Nie musisz całkowicie odgradzać się od natury i podłoża – Twoja stopa może zachować pełny komfort, nie męczyć stopy i jednocześnie chronić przed śniegiem, wodą (po odpowiednim zaimpregnowaniu), czy brudem.

Męskie obuwie zimowe, które stworzyliśmy w MagicalShoes, stworzone jest wyłącznie z wysokiej jakości, naturalnych materiałów. Skóra zamszowa i licowa z naturalną teksturą mogą służyć wiele lat, jeśli tylko zadbasz o obuwie i odpowiednią pielęgnację. Bardzo ciepła, naturalna podszewka z wełny z hydrofobową membraną zapewni stopie odpowiednią ochronę przed warunkami pogodowymi.

Buty zimowe damskie zachwycą każdą kobietę pięknym wyglądem, wysokiej jakości materiałami oraz wytrzymałością. To, że buty są minimalistyczne, nie znaczy, że muszą być mniej eleganckie i wyjściowe. Zastosowaliśmy w nich te same materiały co w butach męskich.

Jakie efekty ma noszenie butów minimalistycznych?

Chodzenie w obuwiu typu barefoot ma coraz więcej udowodnionych efektów zdrowotnych takich jak:

  • Dużo miejsca na palce i elastyczna podeszwa umożliwia aktywną pracę palców podczas chodzenia i wzmacnia łuk poprzeczny. Mięśnie stopy potrzebują aktywnego zaangażowania, wzmocnienia, rozciągnięcia, aby prawidłowo pełnić swoją funkcję.
  • Anatomiczny kształt czubka zapewnia wystarczającą ilość miejsca na duży palec, który nie jest dociskany do pozostałych palców, a wręcz przeciwnie odsuwa się. Z jednej strony służy jako element stabilizujący, a z drugiej wzmacnia łuk podłużny przy aktywnym zaangażowaniu podczas chodzenia. Oprócz tego unikamy możliwości pojawienia się problemów typu
  • Cienka podeszwa pozwala stopie lepiej odczuwać powierzchnię – jeśli organizm się do tego przyzwyczai, bardziej uważa na to, jak porusza się po powierzchni, a tym samym jest mniej podatny na kontuzje.
  • Dobrze rozwinięty łuk poprzeczny i podłużny oraz prawidłowa pozycja dużego palca przekłada się następnie na dobre ułożenie kostek, kolan, bioder, ale także łopatek i odcinka szyjnego kręgosłupa, a także wpływa na zajęcie przepony i mięśnie brzucha.

 

Czy to, że buty są minimalistyczne nie sprawia, że są mniej wytrzymałe?

Absolutnie nie, a wręcz przeciwnie! W dzisiejszych czasach wielkie korporacje skupiają się na tzw. fast fashion i wręcz zachęcają do zakupu nowych butów co sezon. Nie tylko jest to szkodliwe dla twojego portfela ale również całego środowiska tworząc sterty śmieci.

Jak każde buty, także buty typu barefoot wymagają odpowiedniej impregnacji na zimę i gorsze warunki pogodowe. Służą do tego specjalne preparaty impregnujące. Zadbaj odpowiednio o pielęgnacje swoich butów, a one będą chronić Twoje stopy na lata.

Co z dziećmi, które uwielbiają szaleć na śniegu?

Prawidłowy rozwój stopy podczas najmłodszych lat, to jeden z czynników, które determinują ewentualne problemy zdrowotne na długie lata. Warto więc zadbać o prawidłowy rozwój stopy dziecka również w zimie, wybierając buty typu barefoot.

Takie buty pomogą zachować prawidłowy rozwój stopy przez długie lata. Imitując właśnie chodzenie boso, finalnie przekłada się to na stabilną ,,podporę” całego ciała w dorosłości. Stopy dziecka są szczególnie narażone na wszelkie uciski, niedopasowany rozmiar czy złe podbicie. Owocuje to np. płaskostopiem, haluksami lub nadmierną supinacją stopy w obie strony.

Odpowiednia impregnacja butów dziecięcych na zimę pozwoli nawet najbardziej rozbieganemu brzdącowi cieszyć się zdrowymi butami przez całą zimę. W kolejnej zapewne będzie trzeba już pomyśleć o rozmiarze wyżej!

Zobacz produkty na zimę w naszym sklepie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.