Currency
Language

Męskie buty minimalistyczne na zimę – jakie buty barefoot wybrać?

Zima to oczywiście czas wyboru, jakie obuwie będzie nam towarzyszyło przy przeprawach przez zaspy śnieżne, sól na drogach i inne niesprzyjające warunki. To, że należy mocniej chronić stopy wcale nie znaczy, że musisz zrezygnować z komfortu – zwłaszcza, jeśli wybierzesz elastyczny model barefoot, który pozwoli Ci chodzić jak na bosaka w zimie. 

W tym artykule przedstawiamy najpopularniejsze męskie zimowe obuwie minimalistyczne oraz ich najważniejsze cechy tak, żeby każdy z łatwością wybrał najlepsze buty zimowe barefoot.

Jakie cechy powinny mieć zimowe buty barefoot?

Zanim przejdziemy do konkretnych modeli, warto skupić się na cechach ogólnych takiego obuwia. O ile każdy but może mieć swój własny indywidualny design oraz inne cechy, tak wszyscy zgodzimy się, że buty powinny przede wszystkim zapewniać ciepło i właśnie ochronę stopy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Dodatkowo, obuwie (nie tylko minimalistyczne) musi zapewniać dobrą przyczepność do podłoża, a także same powinny być wytrzymałe i gotowe na zmoknięcie. Chociaż ostatnią cechę raczej zapewnimy odpowiednią pielęgnacją.

To, że buty muszą być nieco bardziej zabudowane, nie znaczy, że należy rezygnować z wygody czy elastyczności. Zimowe obuwie barefoot zapewnia praktycznie pełną swobodę ruchu, a także sprawia, że każdy krok jest naturalny. Wszystko przekłada się na zdrowie.

Minimalistyczna, elastyczna podeszwa sama w sobie pozwala na lepsze wyczucie gruntu, a przez to stabilność na śliskich powierzchniach. 

Skoro już wiesz, jakie powinny być buty minimalistyczne, pora na konkretne modele dla mężczyzn.

Minimalistyczne buty męskie

Męskie Sztyblety Barefoot Lupino

Zimowe sztyblety typu barefoot to idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą pogodzić styl z ochroną przed zimowymi warunkami. Dopasujesz je do każdej kreacji, zarówno casualowej jak i biznesowej, co sprawia, że są niezwykle uniwersalne. Cholewka to naturalna skóra zamszowa, która wymaga nieco pielęgnacji, ale impregnacja za pomocą odpowiednich środków pozwala na korzystanie z nich przez wiele sezonów. Szyta podeszwa Magical Rubber zapewnia bardzo stabilny kontakt z podłożem. Jeśli szukasz lekkiego obuwia na łagodną zimę lub późną jesień, Lupino jest idealnym rozwiązaniem.

 

Męskie buty minimalistyczne na zimę

 

Męskie Sztyblety Barefoot Lupino

 

Męskie Sztyblety Barefoot Lupino

Zimowe buty wegańskie Barefoot Alaskan

Podobnie jak w przypadku damskiej wersji, męskie buty Alaskan w wersji wegańskiej to komfort i styl, a jednocześnie życie w zgodzie z matką naturą. Nie znajdziesz tu żadnych produktów odzwierzęcych, ale nie znaczy to, że buty ustępują czymkolwiek w jakości. Stosujemy tu wegańską skórę licową, która jest praktycznie dokładną imitacją skóry zwierzęcej, stworzoną z mikrofibry. Dzięki temu buty oddychają i nie pozwalają stopie zgrzać się i zapocić. O skórę wegańską również należy dbać tak, jak o standardową, za pomocą odpowiednich środków do skóry, co gwarantuje długą żywotność buta.

 

Męskie buty minimalistyczne na zimę

 

Męskie buty minimalistyczne na zimę Alaskan Vegan

 

Męskie buty barefoot na zimę Alaskan Vegan

 

Męskie Buty Zimowe Minimalistyczne Alaskan Bufallo

Męskie skórzane buty na najbardziej wymagające wyprawy w zimie. Posiadają wszystkie cechy pożądane w obuwiu barefoot – podeszwę zero drop (czyli różnica wysokości między piętą a palcami to zero), dużo miejsca na palce, lekkość i elastyczność. Jeśli nie lubisz nosić ciężkiego obuwia, to jest to idealne rozwiązanie na sezon zimowy. Minimalizm w konstrukcji oraz użycie najlepszych materiałów, czyli wysokiej jakości skóry bydlęcej sprawiają, że dopasuje się do każdego zimowego outfitu. Podobnie jak w przypadku damskich Alaskanów, różnica między Alaskan Winter, a Buffallo to skóra użyta w produkcji cholewki. 

 

Męskie buty minimalistyczne na zimę

 

Męskie buty minimalistyczne na zimę Alaskan Buffalo

 

Męskie buty barefoot na zimę Alaskan Buffalo

Buty Minimalistyczne ALASKAN X Winter

Alaskan X Winter to klasyczne obuwie zimowe barefoot, które produkujemy z użyciem skóry zwierzęcej i zamszowej. Nie ustępują w jakości czy komforcie żadnemu innemu modelowi. W tych lekkich butach poczujesz się jakbyś szedł przez każdą zaspę boso. Wszystkie buty, niezależnie od użytego materiału staramy się projektować z jedną misją – zapewnienia zdrowia, komfortu i wolności dla stopy. W zależności od wybranego przez Ciebie stylu, możesz zakupić ALASKAN X Winter lub Alaskan Buffalo, ale oba modele butów zapewnią Ci niezrównane wrażenia lekkości na stopach.

 

Męskie buty minimalistyczne na zimę

 

Męskie buty minimalistyczne na zimę Alaskan X Winter

 

Męskie buty barefoot na zimę Alaskan X Winter

Jak dbać o minimalistyczne buty zimowe?

Jak o wszystkie buty, tak również o buty barefoot trzeba dbać. W zimie najczęściej naszymi wrogami są:

  • wilgoć,
  • mróz,
  • uszkodzenia mechaniczne przez lód / śnieg,
  • żrąca sól sypana na drogi.

Podstawą w dbaniu o buty będą dwie czynności – regularne czyszczenie i impregnowanie butów.

Impregnacja obuwia pozwala na nadanie mu właściwości wodoodpornych, dzięki hydrofobicznym substancjom. Nie wystarczy jednak użyć środka raz i mieć pewność, że wystarczy to na całą zimę. Warto powtarzać taki zabieg co 2-3 tygodnie, zwłaszcza, że nie zajmuje dużo czasu. Na pewno użycie środka będzie kosztować mniej niż zniszczone, skórzane buty.

Czyszczenie obuwia barefoot pozwala na pozbywanie się żrącej soli oraz zalegającej wilgoci, a także cząstek brudu pozostających na butach po topniejącym śniegu.

Te dwa zabiegi pozwolą Ci cieszyć się obuwiem przez wiele sezonów. Przy wiośnie schowaj buty wyczyszczone i wyschnięte do szafy, żeby czekały na kolejny śnieg. W naszym asortymencie znajdziesz różne środki jak NIKWAX, które są specjalnie dobrane do materiałów, z których tworzymy buty.

Zobacz również dziecięce obuwie minimalistyczne na zimę i damskie buty minimalistyczne na zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.