Currency
Language

Separatory palców – jak ulżyć stopom po ciężkim dniu?

Jak często zdarza ci się wracać do pracy po ciężkim dniu i rozmasowywać stopy oraz zmęczone palce? Na pewno są obolałe – o ile nie chodzisz w butach barefoot (lub nie pracujesz boso) najpewniej były cały dzień w ścisku. Zwłaszcza dotyczy to kobiet, które muszą pracować w szpilkach lub mężczyzn, pracujących w twardych butach tzw. ,,krokodylkach”.

Nie ma co ukrywać, że codziennie nasze stopy muszą toczyć ciężką walkę. Tym cięższą, im gorzej dobrane mamy obuwie, a nieprawidłowe ułożenie palców potrafi nieźle dopiec. Dokładnie o wpływie niewłaściwie dobranego obuwia pisaliśmy w tym artykule, a dziś przedstawimy jeden z ciekawych sposobów na ulgę i… zapobieganie chorobom! Mowa o separatorach do palców.

separatory do palców

Czym jest separator palców stóp?

Są to niewielkie narzędzia, które służą do (jak zapewne się domyślasz) do separowania palców. Wydaje się, że na tym moglibyśmy skończyć temat, w końcu wystarczy włożyć kawałek waty czy szmatki i załatwione prawda? Niekoniecznie! Obecnie nowoczesne separatory są bardzo elastyczne, tzn. potrafią dopasować się do każdego kształtu, czy też problemu. Dzięki temu masz pewność, że wszystko jest ułożone poprawnie, a nie na oko. Jak wszędzie w przypadku kwestii zdrowotnych musimy dobrać produkty, które pomogą, a nie zaszkodzą.

Podsumowując, separatory do palców to specjalne przygotowane wyroby z materiału typu żel, silikon, pianka. Mają za zadanie rozszerzyć nasze palce i nie pozwolić, żeby na siebie zachodziły. Po co w takim razie ich używać?

Zachodzące palce, haluksy – kto skorzysta z separatora?

Spora ilość chorób stóp zaczyna się właśnie od palców. Walczą one o miejsce, nie zapewniają stabilnego podłoża dla całego organizmu i zachodzą na siebie, powodując otarcia oraz zapalenia.

Do najbardziej znanych chorób, które mogą przez to wystąpić, są:

  • haluksy (paluch koślawy), czyli choroba dużego palca stopy, który jest ściskany do środka i powoduje stan zapalny. Nieleczony, z czasem może wymagać operacji. Dzięki korekcji ułożenia palców stóp za pomocą separatora możemy zmniejszyć postępowanie tej choroby.
  • palce młotkowate, czyli przykurcz zgięciowy. Ten stan chorobowy powodowany jest obciążaniem najdłuższych palców, które opierają się o czubek buta. Najczęściej powodowany przez ciasne obuwie, ale może występować genetycznie. Separatoy pozwalają na choćby częściowe cofnięcie stanów zapalnych, co przywraca palcom stóp większy zakres ruchu.
  • palce szponiaste to stan chorobowy, w którym wszystkie palce stóp nienaturalnie wyginają się w jedną lub drugą stronę i powodują ból. Separator zapobiega zachodzeniu palców, zmniejszając dolegliwości i stany zapalne.
  • separatory mogą pomóc również, gdy często odczuwasz ból palców, przykurcze w dowolnym z nich lub po prostu potrzebujesz chwili ,,spa” dla stopy.

Tak naprawdę każda osoba, która odczuwa ból w stopie i palcach skorzysta z kilku minut dziennie z założonymi separatorami.  Kilkukrotne założenie separatorów potrafi przynieść odczuwalną ulgę we wszelkich dolegliwościach. W przypadku zaawansowanych stanów chorobowych jak zwykle zalecamy udanie się do lekarza.

separatory do palców

Separator żelowy czy piankowy? Jaki będzie najlepszy?

Na rynku można znaleźć kilka rodzajów separatorów do palców, my jednak polecamy separator silikonowy. Stworzone ze specjalnego i elastycznego silikonu medycznego separatory dopasują się do każdego rodzaju dorosłej stopy, nie powodują pocenia stopy ani reakcji alergicznych. Separatory wykonane z niskiej jakości pianki mogą zbyt szybko się zniszczyć lub powodować odparzenia.

Pamiętaj, że jeśli chodzisz całe życie w obuwiu, które szkodzi i chcesz przywrócić palcom stóp właściwe ustawienie, musisz nastawić się na częste powtarzanie (jak na siłowni) i cierpliwość.

W naszym sklepie znajdziesz separatory palców  Magical Separators, wykonane z miękkiego i elastycznego silikonu medycznego.

separatory do palców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.