Move Magical

Trening stóp – Zestaw do ćwiczeń Move Magical

Choć większość osób wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy, to warto pamiętać, że trening mięśni stóp jest tak samo ważny, jak w przypadku wszystkich pozostałych części ciała. Na szczęście w naszym społeczeństwie rośnie świadomość tego, jak duży wpływ na naszą postawę, zdrowie i kondycję mają silne mięśnie stopy. Dlatego oprócz tworzenia wysokiej jakości butów minimalistycznych, dostarczamy naszym klientom narzędzia do wykonywania wartościowych treningów tego typu. Pokazujemy jak zadbać o stopy, aby doskonale spełniały swoje funkcje przez wiele lat.

Magical Beam – równoważnia do balansowania

Ćwiczenia na mięśnie stóp nie muszą być nudne! Może się o tym przekonać każdy, kto choć raz skorzysta z naszej równoważni. Nie jest to zwykła deska do balansowania, ale doskonale zaprojektowane narzędzie, dzięki któremu regularne ćwiczenia stóp i tak naprawdę całego ciała staną się świetną zabawą.

Utrzymywanie równowagi na stopach ułożonych na drewnianych belkach to pełnowartościowy trening naturalny. Angażuje on do pracy poszczególne mięśnie stóp, zwiększając ich sprawność i siłę. Ćwiczenia na równoważni pomagają też skorygować nachodzące na siebie palce, poprawiają naszą koordynację ruchową i wpływają na lepszą stabilizację stawów kolan i pleców. Taki niepozorny trening oznacza więc nie tylko wykonywanie ćwiczeń stóp, ale również wielu innych części ciała, które zaczynają pracować wydajniej.

Skuteczny trening stopy

Masaż stóp jest bez wątpienia niezwykle przyjemnym zabiegiem, z którego chętnie korzystamy. Jest to wręcz idealny sposób na zmęczone stopy, które po całym dniu intensywnej pracy potrzebują odpoczynku. Warto jednak pamiętać również o tym, aby regularnie wykonywać właściwie dobrany trening stóp.

A w jego odpowiednim rozplanowaniu pomocne mogą okazać się nasze e-booki. Zawierają one mnóstwo fachowej wiedzy oraz liczne ćwiczenia na mięśnie stóp. Dzięki tym materiałom można więc nie tylko zwiększyć świadomość pracy własnego ciała, ale też stworzyć dopasowany do swoich potrzeb zestaw ćwiczeń. Taki trening powinien bowiem zawierać zarówno ćwiczenia wzmacniające mięśnie stopy, jak i te pozwalające się im uelastycznić oraz gwarantujące skuteczne rozciąganie stopy.

Magical Bands – proste ćwiczenia stóp

Ćwiczenia rozciągające i wzmacniające stopy często nie wymagają korzystania z żadnych specjalnych akcesoriów. Warto jednak zaopatrzyć się w najbardziej podstawowy zestaw do ćwiczenia w domu, którego częścią są taśmy Magical Bands.

Wykonywane z ich pomocą rozwieranie palców stóp pozwala aktywizować stawy, wzmocnić mięśnie i skutecznie zwiększyć zakres ruchu, jaki posiadają duże palce stóp. A to z kolei wpływa na poprawę stabilności całego ciała, dlatego takie ćwiczenia stóp powinni wykonywać na przykład sportowcy i osoby, które chcą poprawiać swoje wyniki. Taśmy pozwalają też wykonywać ćwiczenia na haluksy, które przyczyniają się do niwelowania deformacji. Już najprostsze ćwiczenia stóp z użyciem taśm Magical Bands wykonywane regularnie, mogą przynieść naprawdę imponujące efekty.

Silikonowe separatory do palców

Palce szponiaste, palce młoteczkowate oraz haluksy na stopie to tylko niektóre deformacje, z którymi możemy walczyć z pomocą separatorów. Te zupełnie niepozorne akcesoria to proste w użyciu narzędzia, dzięki którym rehabilitacja stopy jest skuteczna i przebiega zupełnie bezproblemowo. Warto więc zadbać o to, aby ich używanie stało się swego rodzaju rutyną, gdyż może nas to uchronić nie tylko przed bólem, ale także nieprzyjemnymi zabiegami chirurgicznymi.

Różnego typu deformacje stóp oczywiście wyglądają nieestetycznie. Trzeba jednak pamiętać również o tym, że z ich powodu zaczynamy nieprawidłowo chodzić. A to z kolei nie tylko wywołuje ból stopy, ale też przyczynia się do powstawania innych dolegliwości w obrębie całego naszego ciała. Deformacje mogą być źródłem między innymi problemów z kręgosłupem, kolanami, czy stawami biodrowymi, które doświadczają licznych przeciążeń związanych z nieprawidłową postawą podczas poruszania się. Dlatego tak ważne jest to, by jak najszybciej skutecznie sobie z nimi radzić, na przykład dzięki separatorom.

Magical Separators – profilaktyka i korekcja deformacji

Chodzenie w źle dobranym obuwiu, które z reguły jest po prostu zbyt ciasne, to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania deformacji w obrębie stóp. Gdy korzystamy z takich butów na co dzień przez wiele lat, palce zaczynają w końcu zmieniać swoje ułożenie, czego konsekwencją jest nieprawidłowa praca stóp i zła postawa ciała.

Dlatego najważniejszym zadaniem separatorów jest skorygowanie pozycji, w jakiej znajdują się nasze palce. Przede wszystkim pozwalają je wyrównać, ale przy okazji wzmacniają mięśnie stóp i pomagają je rozciągnąć. Dzięki separatorom po jakimś czasie możliwe jest więc przywrócenie naturalnej pozycji palców. Warto jednak stosować je również profilaktycznie, gdy tylko zauważymy, że proces deformacji zaczyna postępować.

Magical Separators to akcesoria najwyższej jakości. Powstają one z miękkiego i elastycznego silikonu medycznego, który jest w pełni bezpieczny dla naszej skóry. Materiał ten jest przyjemny w dotyku, dzięki czemu zapewnia użytkownikom pełen komfort podczas korzystania z separatorów. Co ważne, idealnie dopasowują się one do każdej stopy, sprawiając, że ich stosowanie jest naprawdę wygodne. Jesteśmy więc przekonani, że separator do stóp to narzędzie, w które powinna się zaopatrzyć każda osoba zmagająca się z różnego typu deformacjami palców.