Currency
Language

Minimalistyczne i czyste buty Barfoot – zadbaj o swoje obuwie jesienią i zimą

Czyste i zaimpregnowane buty minimalistyczne – Magical Shoes

Zadbaj o swoje buty nawet, gdy za oknem panuje jesienno-zimowa chlapa. Przeczytaj nasze porady i spraw, że Twoje zdrowe, minimalistyczne obuwie zero drop posłuży Ci przez długie lata. Przygotowane propozycje od Magical Shoes sprawią, że nie będzie Ci straszna żadna pora roku. Mało tego, również maluch będzie miał czyste i ciepłe buty.

Jak zadbać o swoje buty, gdy za oknem jesienno-zimowa chlapa? Wiadomo, że najłatwiej byłoby wrzucić obuwie do pralki i pozbyć się problemu, ale… wyjątkowe obuwie wymaga wyjątkowej dbałości, by nasze buty zero drop służyły Ci jak najdłużej. Czy wiesz, jak czyścić prawidłowo swoje buty? Już odpowiadamy. 

Obuwie zamszowe 

Zamsz to wyjątkowy materiał – jest nie tylko bardzo estetyczny, ale dopełnia również niemalże każdą stylizację. Nie jest tak bardzo formalny jak klasyczna skóra z wysokim połyskiem, co sprawia, że z łatwością dopasujesz minimalistyczne buty zamszowe zarówno do oficjalnej, jak i casualowej stylizacji. Kto powiedział, że musi być nudno? To nie z nami! Pamiętaj jednak, że o obuwie z zamszu należy dbać w odpowiedni sposób. 

Wszystko zależy od tego czy zależy nam na delikatnym wyczyszczeniu naszych butów zero drop czy należy im się dogłębne mycie. To ważne, ponieważ zamsz stanowi materiał, który nie przyjaźni się z wodą. Co to oznacza? Buty z zamszu dość szybko chłoną wodę, a ich długa ekspozycja np. na błoto może je narazić na zabrudzenie się głębszych warstw. Zacznijmy jednak od delikatnego zabrudzenia. 

Czyszczenie butów barefoot, gdy nasze buty zabrudzą się jedynie delikatnie, to wystarczy już zwykła, najlepiej flanelowa ściereczka i szczotka, by nadać im ponownie czysty wygląd. Warto też poznać impregnaty np. Xnano PRO, które pozwolą na zachowanie długotrwałej świeżości Twoim butom. W sklepach znajdziesz bardzo wiele propozycji specjalnych preparatów, dlatego warto czytać etykiety i sprawdzać któremu obuwiu są one dedykowane. 

uniwersalny nano impregnat do butów

Dogłębne czyszczenie

Każdy rodzaj butów zasługuje na nieco mocniejsze czyszczenie, gdy brud dotrze do głębszych warstw. Co innego, gdy mamy do czynienia, jedynie z kurzem czy kwestią czasu, która wpływa na chęć odświeżenia butów, a co innego, gdy w grę wchodzą kałuże, śnieg czy błoto. Do każdego rodzaju skóry sprawdzi się dobrze środek czyszczący do butów  marki NIKWAX i zwilżona ściereczka. Od razu zarezerwujmy sobie wtedy chwilę dłużej, by nasze buty mogły odpowiednio wyschnąć. Nie chcemy przecież, by brud dostał się do dalszych warstw, prawda? 

środek czyszczący do butów NIKWAX

Domowe sposoby na czyszczenie butów barefoot

Nie bylibyśmy również sobą, gdybyśmy nie podali Wam rozwiązania prosto z domowych zakątków. Każdy z nas ma równe preferencje co do kolorystyki. Jeśli zdecydujesz się na jasne buty, to dobrym sposobem jest używanie łyżeczki soku z cytryny, który wymieszamy z wodą. Służy to do ich wybielania i zachowania czystości. Sprawdź na małym skrawku – warto czasem korzystać z naturalnych sposobów. ☺ 

Czyszczenie butów barefoot

A więc, od początku:

– Wietrz swoje buty, pozwól im (podobnie jak stopom) na oddech i stosuj dezodorant do wnętrza obuwia. 

– Określ kolor swoich butów i dowiedz się z jakiego są materiału, by dobrać odpowiednią pielęgnację. 

Stosuj bezbarwny impregnat. 

– Szczotka z miękkim, delikatnym włosiem sprawdzi się idealnie do usunięcia kurzu, a mokra ściereczka nada się zaś do usuwania mocniejszych zabrudzeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.