Currency
Language

Mikrofibra – zdrowy materiał dla twoich stóp!

Praktycznie każdy słyszał o mikrofibrze i wie, że jest dobra np. w sprzątaniu, jako element odzieży sportowej itp. Czy wiesz, że mikrofibra ma o wiele więcej zastosowań – w tym w obuwiu? W tym artykule dowiesz się, jakie mikrofibra ma właściwości i dlaczego jest tak wytrzymałym materiałem.

Czym jest mikrofibra?

Mikrofibra lub inaczej mikrofaza to syntetyczny materiał wykonany z cienkich włókien poliamidowych, lub poliestrowych. Z użyciem nowoczesnych technologii tworzy się bardzo cienkie włókna – nawet 100x cieńsze niż ludzki włos – dzięki temu materiał jest odporny na uszkodzenia, a jednocześnie bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Ze względu na swoje właściwości mikrofibry można używać do najdelikatniejszych prac, takich jak praca przy lakierach samochodowych, ale świetnie sprawdza się też przy czyszczeniu.

Zalety mikrofibry

Jakie zalety ma mikrofibra? Jest ich całe mnóstwo i znajdują zastosowanie w wielu branżach:

  • świetnie wchłania wilgoć, dzięki czemu nadaje się do czyszczenia i polerowania,
  • ze względu na wytrzymałość, a jednocześnie delikatność, sprawdza się w branży odzieżowej, np. dla dzieci, ale także sportowców i na co dzień,
  • jest całkowicie antyalergiczna, ponieważ nie przepuszcza kurzu, zanieczyszczeń, a nawet roztoczy,
  • dzięki mikrotworom jest to oddychający materiał, dlatego sprawdza się zarówno w lecie, jak i zimie,
  • łatwo utrzymać ją w czystości,

Jak widzisz, zastosowań jest naprawdę wiele. Należy pamiętać, że jest to materiał wykonany syntetycznie, więc jeśli lubisz mieć wszystko naturalne, mikrofibra może nie być dla ciebie.

Zastosowanie mikrofibry w produkcji butów

W Magical Shoes wykorzystujemy mikrofibrę na dwa sposoby:

  • jako wyściółka w butach sportowych, dzięki czemu nie musisz martwić się o spoconą stopę ze względu na oddychające właściwości mikrofibry. Pozwala to również na cieszenie się butami dłużej, ponieważ mniejsza potliwość to mniejsze oddziaływanie kwasowych czynników na materiał butów i mniej bakterii. Wyściółkę z mikrofibry znajdziesz między innymi w naszym obuwiu do biegania.

 

  • drugim zastosowaniem mikrofibry jest… stworzenie całego obuwia z tego materiału. Doskonale imituje on skórę, zachowując wszystkie swoje właściwości, dzięki czemu powstają modele takie jak Damskie wegańskie sztyblety minimalistyczne – Lupino Vegan. Mogą się cieszyć nimi osoby, które chcą mieć buty imitujące skórę, ale nie chcą, żeby do produkcji były wykorzystane produkty zwierzęce.

jesienne-sztyblety-dzieciece-barefoot-magical-shoes-lupino-junior-black

W Magical Shoes stosujemy mikrofibrę w wielu modelach butów. Dzięki temu mamy pewność, że nasze produkty to najwyższa jakość i wygoda użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.