Currency
Language

Jak wybrać najlepsze wiosenne i letnie buty dziecięce?

Wbrew pozorom wiosenny ubiór może sprawić nieco kłopotów. Jak to u nas się mawia – kwiecień plecień poprzeplata, trochę zimy, trochę lata. Na dzień pisania artykułu mamy za oknami… śnieg.

Warto jednak zacząć przygotowywać się do cieplejszych dni, kiedy trzeba pogodzić wygodę z odpowiednią ochroną, a przede wszystkim zdrowiem dziecka. Zakup butów może być więc problematyczny, zwłaszcza u dzieci, ale nasz artykuł podpowie ci, czym się kierować.

Jakie powinny być pierwsze buty dla dziecka?

Niezależnie czy wybierasz buty na wiosnę, czy na jesień lub zimę, buty dziecięce powinny mieć jedną wspólną cechę – skupienie na zdrowiu. Stopa dziecka jest w ciągłym rozwoju przez pierwsze lata życia, a wybór odpowiedniego obuwia może w późniejszym okresie decydować o całej posturze! Nie planujemy cię straszyć, ale jeśli skupisz się na modzie i ,,słodkim wyglądzie” zamiast na elastyczności, miejscu na paluszki i stopę, to może w przyszłości zaowocować narastającymi wadami stopy.

Na jakich cechach się skupić?

  • minimalny lub całkowity brak podbicia pięty. Dzięki temu stopa cały czas wykonuje naturalny ruch, a nie przyzwyczaja się do chodzenia ,,z pięty”.
  • szerokie w palcach, żeby nie obcierały się o siebie, co może powodować wady typu haluks czy palce młotkowate,
  • elastyczne, żeby nie blokować rozwoju stopy,
  • pozbawione usztywnień,
  • z dobrej jakości materiałów, odpowiednich dla delikatnej skóry dziecka.

Czy warto kupić dziecku skórzane buty?

W przypadku obuwia dla dzieci należy mieć świadomość, że stopa cały czas rośnie. Buty mogą więc wystarczyć na jeden, max dwa sezony, ze względu na zmieniający się rozmiar buta. Obuwie skórzane ma jednak szereg zalet, które są bardzo przyjazne dla stopy dziecka. Dodatkowo wysokiej jakości buty dziecięce będą znacznie bardziej wytrzymałe niż niskiej jakości buciki – co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci tryskających energią.

Jakie korzyści będą miały skórzane buty?

  • Ergonomia – skórzane buty dziecięce lepiej wspierają prawidłowy rozmiar stopy i nie wpływają negatywnie na skórę jak np. tworzywa sztuczne.
  • Trwałość – buty ze skóry lub wegańskiej skóry licowej są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż niskiej jakości obuwie od wielkich producentów.
  • Wygoda – ze względu na mniej sztywne materiały, skórzane buty dziecięce sprawdzą się przy chodzeniu, wybrykach i skokach.
  • Estetyka – odpowiednio zadbane skórzane buty są zdecydowanie ładniejsze i nie tracą koloru.

Jeśli nie chcesz korzystać z materiałów zwierzęcych, rozwiązaniem będzie wspomniana wegańska skóra licowa.

Magical Shoes – buty dziecięce polskiego producenta

W Magical Shoes podchodzimy do stopy jako do jednej z najważniejszych części ciała w ludzkim organizmie. To ona podpiera cały szkielet, to ona decyduje, jak szybko się poruszamy i nawet niewielka z pozoru wada może wpływać na postawę całego ciała.

Szczególną uwagę zwracamy na obuwie dla dziecka, którego stopa rozwija się przez kilkanaście pierwszych lat życia. Właśnie dlatego ciągle ulepszamy nasze obuwie, słuchamy feedbacku i nie boimy się produkować kolejnych wersji, które jeszcze lepiej wspomogą rozwój zdrowej stopy.

Do produkcji butów dziecięcych używamy najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu wytrzymają wszelkie wybryki nawet największego urwisa, a jednocześnie zapewnią pełną swobodę.

Baloo 2.0 – elastyczne buty dziecięce do nauki chodzenia

Baloo 2.0 to nowa, odświeżona wersja dziecięcych bucików, które charakteryzują się szerokością w palcach, całkowitą płaskością, elastycznością i lekkością. Wykonaliśmy je z naturalnej skóry bydlęcej, która pozwala stopie na oddychanie i prawidłowy rozwój. Czucie podłoża jest praktycznie takie samo, jak przy chodzeniu boso, a jednak zapewniają pełną ochronę przed urazami.

Dzięki zapięciu na rzep dopasowują się do każdego rodzaju stopy, a specjalna konstrukcja sprawia, że wewnątrz buta nie ma ani jednego szwu! Oznacza to m.in., że nic nie będzie uciskać stopy maluszka, a buty są jeszcze lepiej dopasowane.

W modelu Baloo 2.0 wprowadziliśmy nową elastyczną podeszwę z właściwościami antypoślizgowymi, co sprawia, że są to idealne pierwsze buty dziecka.

Buciki Baloo 2.0 w różnych wersjach kolorystycznych znajdziesz tutaj.

LuLu – idealny wybór jeśli masz już dzieci chodzące samodzielnie (dla rocznego dziecka wzwyż)

Skórzane buty minimalistyczne LuLu to idealny wybór dla dzieci, które uczą się chodzić, ale również takich, które pewnie stawiają pierwsze kroki. Skórzana cholewka niczym nie blokuje rozwoju stopy dziecka, pozwala skórze oddychać i zdrowo rosnąć.

LuLu powstały z myślą o jak najmniejszym ingerowaniu w stopę. Cienka podeszwa (która jednocześnie jest odporna na ścieranie) wymusza prawidłowy krok i wzmacnia mięśnie stopy. Całkowicie płaski but pozwala na zachowanie poprawnej postawy ciała. Na koniec – LuLu są niesamowicie elastyczne, dzięki czemu dziecko porusza się naturalnie, bez uciskających elementów.

Buty LuLu również znajdziesz w naszym sklepie z obuwiem minimalistycznym dla dzieci.

Promenade Junior – elastyczne buty dla starszaków

Obuwie Promenade Junior to zminimalizowana wersja Promenade dla dorosłych. Służyć ma ona każdemu dziecku, które potrzebuje dużo swobody i ochrony podczas zabaw, biegania, chodzenia do szkoły. Jednocześnie, dzięki szerokiemu miejscu na palce, zerowym podbiciu, elastycznej podeszwie, promują naturalny ruch, a tym samym przeciwdziałają wadom postawy.

Promenade Junior to idealne rozwiązanie zarówno do szkoły, jak i na co dzień. Oprócz funkcjonalności posiadają ładny i modny wygląd, dlatego gwarantujemy, że Twoja pociecha nie będzie chciała ich zdjąć. Jest to świetny wybór na wiosnę i lato, ze względu na materiał, z którego są zrobione – naturalnej skóry bydlęcej. Stopa się nie poci i nie ma ryzyka powstawania bakterii czy grzybów.

Różne modele w modnych kolorach znajdziesz w naszym sklepie dla najmłodszych.

Jakie wybrać buty dla dziecka z wadami stóp lub nóg?

Często pojawiające się pytanie to, jakie obuwie będzie najlepsze, jeśli dziecko ma problemy ze stopami lub nogami od najmłodszych lat. Niestety, nie jesteśmy lekarzami ani fizjoterapeutami, dlatego nie możemy dać ci satysfakcjonującej odpowiedzi.

Obuwie minimalistyczne nie będzie rozwiązaniem na każde problemy (zwłaszcza te genetyczne), ale może znacząco pomóc w zmniejszaniu stanów zapalnych czy też promowaniu prawidłowego ruchu. Jeśli buty profilaktyczne jeszcze nie są wskazane przez lekarza, to właśnie obuwie minimalistyczne może pełnić ich rolę. W końcu przy chorobach tym bardziej nic nie powinno uciskać stopy dziecka prawda?

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, obuwie minimalistyczne może pomóc w rehabilitacji lub zminimalizować wady postawy, dlatego, jeśli nie ma przeciwwskazań – zapraszamy do zakupu odpowiedniego obuwia dla pociechy!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.